skip to Main Content
+421 911 909 111 Ďurková 11, 94901 Nitra, Slovakia
Čo Je Boutique Hotel?

Čo je boutique hotel?

V prvom rade je dôležitá veľkosť. V prípade boutique hotela sa ideálne množstvo izieb pohybuje niekde medzi 10 a 100. Nie je teda ani príliš veľký, ani príliš malý, vďaka čomu má ideálnu veľkosť na vytvorenie osobnej atmosféry, ktorá je pre tento typ hotelov charakteristická. Nepôsobí ako tradičný firemný hotel a má svoju špecifickú, nezávislú osobnosť.

Vďaka svojim moderným a dizajnérskym prvkom má súčasnú atmosféru s netradičným nádychom. Ďalším dôležitým faktorom je lokalita. Ak to nie je vyložene vidiecky hotel, mal by byť situovaný v centre mesta, uprostred živej mestskej atmosféry. Okolie hotela by malo odrážať kultúru krajiny, v ktorej sa nachádza. Takéto miesto by malo odzrkadľovať a pripomínať špecifiká a dedičstvo dotyčnej oblasti.

Boutique hotely sa tradične zameriavajú na jedlo a nápoje. Ich súčasťou preto bývajú znamenité reštaurácie či exkluzívne bary a salóny s modernými koktejlovými lístkami. Personál hotela je veľmi príjemný a pohostinný, poskytujúc svojím hosťom prvotriedne služby. Pre takýto typ hotela je taktiež bežné, že je tzv. „pet-friendly“ – poskytuje teda všetko, čo hostia potrebujú v prípade pobytu so svojimi domácimi miláčikmi.

Príďte a zažite skutočný boutique hotel. Zarezervujte si izbu online ešte dnes…

Back To Top