skip to Main Content
+421 911 909 111 Ďurková 11, 94901 Nitra, Slovakia

Klasická masáž

Je základom všetkých masáží a má blahodárny vplyv na ľudský organizmus. Aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktoré následne zlepšujú okysličenie organizmu a podporujú odstraňovanie škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov. Pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly. Taktiež pozitívne pôsobí na nervový systém. Masáž pôsobí osviežujúco pri celkovej únave a naopak upokojuje pri psychickom napätí.

Bankovanie

Bankovanie je jednou z najstarších metód tradičnej čínskej medicíny. Banky môžu byť plastové alebo sklenené. V oboch prípadoch je účinok tejto metódy rovnaký. Banka sa priloží na telo tak, aby sa vytvoril podtlak. Následne banka do seba vsaje časť kože aj s podkožím. Takto sa zvýši cirkulácia krvi a prívod kyslíka do nej, čo samo o sebe pôsobí liečivo. Táto metóda pomáha celkovej cirkulácii krvi a tým aj odbúraniu škodlivých látok z tela.

Tejping – páskovanie

Kineziotejping je zafixovanie určitej časti tela pružnou páskou špeciálne určenou pre toto použitie. Nebráni v pohybe a neobmedzuje ani cirkuláciu krvi v oblepenom mieste. Technika tejpingu sa využíva pri samotnej liečbe zranení pohybového aparátu, ale rovnako dobre pomáha pri rehabilitačnej fáze a tiež ako preventívne opatrenie. Má široké použitie v športe, ale aj mimo neho. V športe často chráni pred opakovaným zranením. Všeobecne pomáha odľahčiť zaťaženie kĺbov a odstrániť bolesť. Aby tejpovanie vydržalo po potrebnú dobu, mal by byť splnený „dokonalý“ kontakt medzi páskou a kožou. Pokožka by mala byť čistá, suchá a oholená.

Back To Top